Громадська Організація "Кинемо Курити Разом" - Олексій Коваль window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-7WDJPX7MWF');

З чого все почалося

«Кинемо курити разом» — громадська ініціатива, заснована у 2012 році, одразу після виходу однойменної книги Олексія Коваля, в якій описується його метод боротьби з нікотиновою залежністю для «важких випадків» — людей, які втратили останню надію.

Основна мета організації – профілактика підліткового куріння, алкоголізму та наркоманії як серед дорослих, так і серед дітей, а також допомога бажаючим позбавитися залежності. Він також спрямований на пропаганду здорового способу життя та посилення законодавчої ініціативи та державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері боротьби з курінням.

Будучи суспільною ініціативою, ми активно пропагуємо здоровий спосіб життя і допомагаємо людям різного віку, які борються з тютюновою, алкогольною та наркотичною залежністю. Ми провели тисячі акцій, десятки круглих столів та кілька турів Україною для пропаганди здорового способу життя та відмови від нікотину, алкоголю та наркотиків. Звіти про ці заходи можна знайти на нашому веб-сайті www.quitsmokingtogether.org.

За ці роки ми отримали понад тисячу листів подяки. У 2017 році було зареєстровано громадську організацію для просування законодавчих змін в українській сфери боротьби проти тютюну та ведення міжнародної діяльності.

У 2012 році Олексій Коваль, автор книги «Кинемо курити разом», опублікував свої перші розробки щодо позбавлення від нікотинової залежності.

Автор працював над книгою понад три роки. Перші розділи були опубліковані та розміщені в Інтернеті. Спілкуючись із читачами та відповідаючи на запитання людей, які бажають кинути палити, автор постійно вдосконалював книгу, перетворюючи її на універсальний посібник всім видів залежностей. У 2012 році вийшло перше друковане видання «Кидаємо курити разом».

Незабаром навколо нього виник громадський рух під керівництвом Олексія Коваля, який на той час об’єднав понад 300 осіб у всіх областях України.

Рада руху ухвалила рішення про проведення щотижневих акцій на кошти автора та волонтерів по боротьбі з курінням, алкоголем та наркоманією. Вони роздали книги Олексія Коваля «Кинемо курити разом», диски з електронною книгою, брошури та листівки з адресою сайту ініціативи та посиланням на безкоштовне скачування книги.

Тематичні круглі столи відбулися у великих містах України. У більш ніж 40 містах пройшли тури, щоб привернути увагу до проблеми, зробити пропаганду здорового способу життя максимально ефективною та допомогти українцям боротися з додатками. За кілька років роботи ініціативи до нас приєдналися тисячі людей із різних країн.

У 2014 році профіль Олексія Коваля у Facebook був доданий у друзі 5 000 разів, а гурт «Кинем палити разом» до ВК налічував понад 64 000 учасників. Наші прості заходи з повітряними ляльками із цигарок, пляшок та шприців завжди привертали увагу людей. Текст у наших брошурах та роздавальних матеріалах спонукав людей задуматися про відмову від куріння та алкоголю приблизно у 10–15 % випадків.

Пропагуючи здоровий спосіб життя та роздаючи тисячі безкоштовних онлайн-версій «Кидаємо курити разом», ми не лише привертали увагу до проблеми, а й допомагали людям кинути. палити. Люди продовжували писати нам, просити про допомогу та дякувати за нашу роботу та книгу. Він не лише допоміг тисячам людей з України, Росії, Білорусії та інших країн покинути палити, але й багатьом з них вдалося подолати алкогольну та наркотичну залежність.

Унікальна авторська методика підготовки людей до негайної відмови від куріння супроводжує їх перші кілька тижнів і допомагає зрозуміти цінність свободи, здоров’я та життя. яку вони можуть виграти, позбавившись згубних звичок.

Книга Олексія Коваля популярна в Україні та країнах СНД. Автор безкорисливий і хоче допомогти всім – книгу можна безкоштовно завантажити на багатьох сайтах. Зараз у всьому світі циркулює понад 1000000 електронних копій. Паперові екземпляри можна знайти і в публічних, і приватних бібліотеках України.

Сьогодні

В даний час розробляється додаток для Android та iOS, щоб зробити книгу ще більш доступною. Воно буде безкоштовно доступне в Google Play та App Store трьома мовами — англійською, російською та українською. Книга також перекладається ще 15 мовами, і за умови фінансування ці переклади будуть готові до 2020 року. Автор також має закінчити свою другу книгу. Йдеться про боротьбу з ще однією глобальною проблемою – дитячим курінням та алкоголізмом.

У серпні 2017 року учасники ініціативи провели зустріч та прийняли рішення зареєструвати «Кинем палити разом» як міжнародну громадську організацію. У вересні 2017 роки вони це зробили, і тепер «Кинемо курити разом» офіційно зареєстровані у Міністерстві юстиції України. На даний час представники громадської організації є у 8 областях України, а десятки тисяч її членів проживають у п’яти різних країнах.

Майбутнє

На нараді 2017 року було поставлено такі завдання на 2018–2020 роки:

– змусити уряд посилити заходи проти пасивного куріння

– виділити у школах обов’язковий годинник для детального висвітлення проблем тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії; підготувати підлітків до першої пропозиції закурити, випити алкоголь або прийняти наркотик. Підліток має бути готовий до цього і знати, чому єдина можлива відповідь — «ні».

– наполягати на забороні куріння кальяну у громадських місцях, оскільки це відкрито пропагує пасивне куріння

– пропаганда здорового способу життя та належне інформування споживачів про шкоду активного та пасивного куріння та інших форм вживання тютюну

– забезпечити захист прав людини, що не курить, від впливу тютюнового диму.

– надання допомоги бажаючим кинути палити в центрах боротьби з курінням, онлайн-допомога через сайт, можливість участі в семінарах чи консультаціях, спілкування з психологом по телефону

– сприяти діяльності, спрямованої на боротьбу з незаконним обігом тютюнових виробів шляхом надання допомоги законодавцям та проведення антитютюнових кампаній

– проводити кампанії, у тому числі із залученням засобів масової інформації, спрямовані на зниження споживання тютюнових виробів; пропаганда здорового способу життя серед батьків, вагітних жінок, підлітків, працівників охорони здоров’я та освіти, працівників соціальних служб та інших установ; включити бажаючих кинути палити до програм допомоги

– запровадити в Україні дієве національне антитютюнове законодавство, провести денормалізацію куріння, популяризувати життя без тютюну.