20 Порад Кидаючим Курити Від Олексія Коваля - Олексій Коваль window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-7WDJPX7MWF');

Невпевненість в собі.

Невпевненість, яка зупиняє нас після перших невдалих спроб, невідомість майбутнього, очікування больових чи неприємних відчуттів, нових проблем – ось основні причини, які змушують курців сумніватися у своїх шансах назавжди розлучитися із сигаретою.

Приготуйтеся до наступної спроби, не сподівайтеся на диво, будьте впевнені у собі – і ви впораєтеся!

У Чому Причина Минулого Зриву?

Ви, напевно, пам’ятаєте, як знову взяли в руку цигарку. Це було через необережність? Ви закурили “за компанію”? Ви впевнені у собі зараз? Задайте собі всі ці питання. Якщо відповідь буде негативною, то ви не до кінця розумієте, навіщо кидаєте курити і які отримаєте переваги, коли остаточно позбавитеся залежності.

Прочитайте відповідну літературу, будьте серйозні у своєму рішенні! Якщо повернення до сигарети пов’язане з сильним бажанням закурити, то вам потрібно опанувати ряд вправ для зняття сильного абстинентного синдрому.  Не починайте нову спробу, сподіваючись на “якось воно буде”. Інакше все буде так само, як і минулого разу, а мені б хотілося, щоб ви цього разу були абсолютно готовими до всіх несподіванок та “сюрпризів”.

Кинути курити легко, миттєво, зараз же!

Бажання отримати все, що захочеш, за помахом чарівної палички з дитинства зачаровує нас. Але якою є розплата за такий комфорт?
Всі легкі шляхи мають свою ціну, і вона, на жаль, може виявитися величезною. Здавалося б, що страшного у поверненні до куріння? Спробуємо знову, потім ще…

На жаль, час між спробами, на які вирішуються курці, розчаровані в минулих невдачах,  обчислюється навіть не місяцями, а роками! І кожен новий рік з сигаретою – це реальний ризик не встигнути позбутися залежності, придбавши захворювання, які в деяких випадках є невиліковними.

Курящий Колектив – Не Привід Залишатися Залежним.

Як це не сумно, але, навіть кинувши палити, вам доведеться постійно перебувати в близькому контакті з тими, хто палить. Іронія долі! Ми живемо в поки що курящому світі (але не варто шукати в цьому виправдання!). То навіщо, мовляв, кидати палити? Позбуватися залежності потрібно, і чим швидше, тим краще, адже  при мінімальній увазі до свого здоров’я ви не отруюватимете власний організм навіть при постійному контакті з курцями.

Любіть себе, бережіть здоров’я – адже саме тому ви вирішили кинути палити і читаєте ці рядки. Навіть якщо вам доводиться працювати в колективі, що курить, пам’ятайте, що ніхто не має права вас отруювати!

Обіцянки, Клятви, Надії.

Не варто інформувати ваших друзів та колег про те, що ви знову кидаєте курити. Так, я знаю, що є потреба у їх підтримці, але не потрібно цього робити, хоча б декілька тижнів. Нехай ваш вчинок стане сюрпризом.

Можете повідомити своє рішення близьким, але при цьому ви не повинні давати жодних обіцянок! Адже ви кидаєте курити насамперед для себе, ніколи не забувайте про це.

Кинути Палити “За Компанію”.

Кидання курити “за компанію” – досить поширена помилка. Бажання відчувати підтримку, ділитися з людиною, яка вас розуміє, здається  гарною підмогою. Виглядає це справді непогано, але тільки спочатку, поки ви не роз’їхалися по своїх домівках. Наступні години ви проведете в роздумах, а чи не зірвався ваш компаньйон? Думка про те, що він уже давно почав курити не дасть вам спокою, переслідуватиме і турбуватиме, переростаючи у сильне бажання закурити.

Те саме відчуватиме і ваш компаньйон. В результаті для вас обох результат спроби кинути курити може виявитися невтішним.

Коли Краще Кидати Палити?

Коли краще кидати палити? Наступної п’ятниці. Вас здивувала моя відповідь? Якоїсь особливої ситуації на роботі або в побуті чекати не варто, якісь проблеми будуть завжди виникати. Тому не потрібно чекати на більш сприятливий момент. Перебуваючи у звичному колективі, вам буде легше розлучитися із залежністю, змоделювати вашу поведінку та можливі перешкоди на вашому шляху. Якщо вам це важко, то прочитайте мою книгу «Кинемо курити разом». Вона допоможе вам у розібратися у багатоьх незрозумілих моментах.

Не варто чекати відпустки чи свят. Найкращого часу, щоб кинути палити ніж через  тиждень не знайти.

Підготуйтеся, прочитайте відповідну літературу, щоб знати що вам робити, як повести себе в тій чи іншій ситуації, з якими проблемами можна зіткнуться і як з ними впоратись. І пам’ятайте, що кожен день у статусі курця – це ризик! Але ви безумовно знаєте про це,  так що не буду повторюватися.

Поступове Кидання.

Бажання кинути курити поступово зазвичай виникає за наявності сильного нікотинового синдрому. Ви вважаєте, що поетапне зменшення дози нікотину зможе полегшити дискомфорт, допоможе перенести його менш болісно. На жаль, я не можу погодитися з цим, тому що в реальності ви відчуватимете бажання закурити з наростаючою силою як тільки ви значно зменшіть кількість викурених цигарок. Ви постійно будете хотіти взяти в руки сигарету, хвилюватиметеся, думатимете тільки про це, що знесилить вас і збільшить шанс зриву.

Вже на другий-третій день ви думатимете тільки про наступну сигарету. Вам здаватиметься, що кинути палити неможливо, почнете переживати, налаштовувати себе, що це все безглуздо і таке інше. Курці, які кидають відразу, вже на другий-третій день зазнають значного полегшення, з’являється відчуття того, що ви знаходитесь на правильному шляху, а далі буде ще легше. Якщо ж кидати поступово, повільно «підсмажуючи» себе мрією, що це колись скінчиться, то починаєш розуміти, що далі буде лише гірше! І вкінці, зрештою, більшість перестають мучити себе і знову повертаються до звичної дози нікотину, на довгі місяці або навіть роки, залишивши всілякі спроби розлучитися із залежністю.

Кинути Палити – Позбутися Залежності?

Ви повинні пам’ятати, що, кинувши курити, ви не тільки позбавитеся залежності, а й  зміните все своє життя! На жаль, сигарета – не просто звичка, як, наприклад, обгризання нігтів. Сигарета кардинально змінює життя людини, починаючи з того, як і коли думати, відпочивати, спати, їсти, і закінчуючи постійним бажанням закурити, навіть якщо ви викурили перед цим декілька сигарет поспіль. Слабкість, що настала внаслідок цього,  низький тиск, сприймаються як розслаблення.

Протягом кількох годин самопочуття нормалізується, ви зможете знову взятися за роботу, зайнятися справами, обміркувати те чи інше питання, але в цей момент бажання закурити приходить знову, і все починається спочатку. Хіба не так? Вважаєте, що курите, коли хочете, і у вас немає залежності? Тоді наступна порада для вас.

Ледачий Курящий.

Ви курите одну сигарету на день чи навіть на тиждень? Тільки на роботі чи у колі друзів? Вважаєте, що курите заради розваги чи “за компанію”? Ви взагалі не знаєте, що таке бажання палити? Ледачий курець – один з найважчих типів залежності, оскільки крім того, що потрібно позбавитися самої залежності, потрібно ще й зізнатися собі, що у вас таки є  проблема. А зробити це іноді в сто разів складніше, ніж процес кидання курити. Якщо ви впевнені, що не маєте залежності, спробуйте кілька разів відмовитись від сигарети в тій ситуації, в якій зазвичай курили: не вийти з колегами на перекур із чашкою кави, не затягнутися, вийшовши вранці на вулицю, у інших ситуаціях. У більшості випадків вже після кількох таких відмов у вас виникнуть неприємні відчуття, можуть з’явитися сухість у роті, тяжкість у грудях і таке інше. Це і є бажання закурити, тобто наявність нікотинової залежності.

Якщо це звучить непереконливо, подумайте, чому вам хочеться взяти сигарету, наприклад, вийшовши з колегою на обід? За відсутності залежності цього бажання не виникло б. Ви могли б захотіти все що завгодно, але тільки не закурити.

Кинути Палити І Не Зіпсувати Фігуру.

Це питання стоїть дуже гостро, особливо для прекрасної половини людства. Перед черговою спробою кинути палити кожна жінка робить одну із трьох популярних помилок. Перша помилка – починає обмежувати свій денний раціон, аж до того, що харчується одними фруктами, але незабаром, не витримуючи, кидає дієту та починає курити знову скаржачись на те, що зазнавала великих труднощів при спробі позбавитися нікотинової залежності. Друга помилка – це самонавіювання. Бажання закурити разом із постійним самонавіюванням «!Я поправлюсь, ні, вже поправилась!», щогодинними зважуваннями і хвилюваннями з приводу кожних сто грамів зайвої ваги доводять нещасну жінку до стану, в якому вона вже згодна курити, аби все стало як раніше, і не терпіти весь цей кошмар. Третя помилка – вживати медикаментозні препарати, які знімають депресію (якщо, звичайно, вам їх не прописав лікар), щоб придушити страх набрати зайву вагу.

Побоювання залишитися курцем, невпевненість, нервозність, обмеження в їжі, поради подруг, що ви обов’язково погладшаєте, не додають оптимізму, а конфлікти в сім’ї, нетерпимість можуть довести жінку до депресії, що може вкрай негативно позначитися на її здоров’я, причому самої мети не буде досягнуто, тому що в 90% випадків жінки так і залишаються курцями виключно через неправильний підхід до вирішення проблеми! Ви знаєте, чому при киданні курити можете набрати вагу, – саме можете, а не точно наберете, зверніть на це увагу! Це не карма – погладшати при рятуванні від нікотинової залежності. Впевнені слова ваших подруг не можуть бути догмою, оскільки вони ґрунтуються на особистому досвіді, а я наводжу реальні приклади та докази. Довіртеся мені як фахівцю!При грамотному підході ви навіть можете скинути декілька кілограмів, і я говорю це абсолютно серйозно!

Замінники, Безнікотинові Сигарети, Та Інше.

Ринок насичений масою засобів-замінників: безнікотинові, електронні сигарети, нікотинові жуйки і спреї. Вони створені з метою допомогти зняти абстинентний синдром. Однак багатьма курцями ці засоби  розцінюються неправильно. Це не замінники сигарети – прошу звернути на це увагу! Цигарку насправді замінити не можна нічим! Альтернативного замінника насправді не існує!!! Від цигарки можна тільки відмовитися. Засоби на вітринах аптек покликані допомогти легше перенести процес позбавлення залежності, і тільки.

Це не заміна цигарки, а підтримка тих, хто кидає палити – прошу це не забувати і не змішувати два різні поняття! На жаль, всі ці кошти не замінять знань, як поводитися в тій чи іншій ситуації, як не допустити помилок. Так що крім використання зазначених «помічників», потрібна обовязково теоретична база. Зверніть на це увагу!

Підготовка.

Перед наступною спробою позбавитися залежності підготуйтеся, враховуючи досвід минулих разів. Прочитайте відповідну літературу, порадьтеся з лікарем, не упускайте дрібниці і не залишайте невирішеними проблеми, з якими ви стикалися.

Чітко пропишіть ті питання та ситуації, вирішення яких  ви не знайшли в минулих спробах. Оформіть список проблем, які  знову підштовхнули вас до сигарети.

Моя книга “Кинемо курити разом ” містить теоретичну частину(теорія), де я намагався якомога докладніше висвітлити подібні моменти та питання. “Стою на зупинці, де всі курять – що робити? Чекаю дружину на вулиці – чим зайняти паузу? Колеги підклали пачку сигарет – як стриматись?” і т.д. Думаю кожен читач знайде подібні ситуації із свого життя на сторінках книги.

Скільки Днів Ви Не Курите?

Не треба рахувати, скільки днів ви не курите. Ви кинули палити – і крапка! Сядьте на хвилину і умсвідомте це! Сигарета вам більше не потрібна!

Підраховуючи дні та ставлячи нові рубежі, ви залишаєте собі шанс повернутися до куріння після закінчення цього періоду. Переконливе прохання – цього робити не варто .

Ви кинули палити, крапка!

При Вас Курять!

Не вдихайте дим від людини, що знаходиться поруч. Якщо вам незручно зробити зауваження, відійдіть убік, тільки не вдихайте сигаретний дим! Ви позбулися залежності не для того, щоб стати пасивним курцем. Від пасивного куріння у світі помирають десятки тисяч людей. Пам’ятайте про це.

 

Вас Пригощають Сигаретою…

Ніколи за жодних обставин не беріть запропоновану вам сигарету, навіть від кращого друга, що простягає вам її зі сльозами жалості на очах. Він може просто не розуміти, що робить цієї хвилини. Відійдіть від людини, яка провокує вас. Якось ви вже взяли запропоновану сигарету, і це обернулося роками залежності та втраченим здоров’ям. Не забувайте про це ніколи!

 

Зараз Доведу!

Вас провокують закурити? Просять доказів? Ніколи нікому не намагайтеся довести, що ви дійсно позбулися залежності! Заздрість, небажання випускати зі свого колективу курців, можуть підказати людині, що провокує вас, багато аргументів на користь куріння, а ви, розгубившись, можете почати переконувати вашого співрозмовника у своїй правоті і доводити те, що не потребує жодних доказів! Просто щоразу твердо кажіть “Ні».

На жаль, вас завжди провокуватимуть та пропонувати сигарету і більшість навіть найкращих друзів не завжди взмозі щиро порадіти за друга, який позбувся нікотинової залежності.

Стрес. Очікування Сприятливого Моменту Для Кидання Палити.

Нам хочеться почекати, підготувати себе ще трохи, дочекатися сприятливішого моменту… І ви чекаєте, продовжуєте курити, на щось сподіваєтесь, але в глибині душі чудово розумієте, що це шлях у нікуди, що мине наступний місяць, рік, але нічого у вашому житті не зміниться, а сприятливішого моменту не настане. В результаті ви так і залишитеся палящим, ось тільки дорогоцінний час буде втрачено.

Його так багато доти, поки не починаєш рахувати дні, що залишилися. Вони пролетять,  як одна хвилина, і вам стане нестерпно шкода, що ви не кинули курити раніше, набагато раніше, багато років тому, напружено намагаючись згадати, як так вийшло, що ви запізнилися, адже здавалося, що попереду стільки часу…

Куріння Та Криза.

У якій би критичній ситуації ви не знаходилися, хоч би як сильно хотілося опустити руки, не варто шукати втіхи в сигареті та алкоголі! Вони заберуть ваші сили, гроші та здоров’я і не дадуть натомість нічого, абсолютно нічого! Постарайтеся усвідомити цю реальність, а не тішити себе надіями та ілюзіями, що все налагодиться саме по собі. Гроші, зекономлені на сигаретах, у майбутньому стануть основою вашого великого будинку, якого сьогодні ще немає, квітучого саду, міцної родини. І пам’ятайте: у найважчій ситуації краще купити продукти, потрібні речі, а не пачку цигарок.

Ви знаєте, що робити. У тисячний раз, як би важко не було, закатати рукави і продовжувати працювати, сподіватися, вірити і досягати успіху.

Коли Все Закінчиться?

Ні, не за день чи тиждень ви станете вільними остаточно. Навіть кинувши курити і не відчуваючи ніякого дискомфорту, ви можете відчувати невпевненість у собі, зіштовхуючись з курящими людьми  щодня. Мине кілька місяців, може, навіть рік, а можливо це станеться набагато раніше, але одного разу ви внутрішньо зрозумієте –  ви перемогли!  Я не знаю, в який саме момент ви це усвідомите: можливо, це станеться, коли закашляєтеся від диму людини, що проходить повз, або в іншій ситуації, але головне, що це обов’язково станеться.

Ця думка пронесеться блискавкою у вашій голові, в одну секунду! Раптом ви  усвідомите, що війна закінчена, вам більше не захочеться курити ніколи, ви перемогли залежність і стали вільними! Цю секунду не забудете ніколи у своєму житті і зберігатимете її в пам’яті, як один із найпрекрасніших спогадів!

телеграм канал кинути палити

Підпишіться на наш телеграм канал

Отримуйте свіжу інформацію про дату та час стриму автора, новини, нові відео для учасників проекту та спонсорів

Стати учасником
Підпишіться на наш телеграм канал Кинемо курити разом

Бажаєте Підтримки?

“Кинем курити разом” не просто книга з порадами, це програма, яка писалася понад п’ять років і одинадцять років нею успішно користувалися десятки тисяч людей успішно позбавляючись нікотинової залежності. Книга має не тільки теорію яка готує вас до цього кроку, а й розділ практика, де автор на протязі дев’ять днів перебуває з вами, підтримуючи вас протягом цих днів. Ви знатимете що робити, як вчинити в тій чи іншій ситеації і головне – придбаєте імунітет від куріння!

Купити книгу

Сьогодні ви можете придбати нове, доповнене видання “Кинемо курити разом” – 2 редакція! 2023 року.

Купити книгу